Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Werder Bremen ? AC Milan 1-1. Diego limitează avantajul italienilor (VIDEO)

Werder Bremen ? AC Milan 1-1. Diego limitează avantajul italienilor (VIDEO)

19 Feb 2009   •   00:16

AC Milan deţine prima şansă în vederea calificării în optimile Cupei UEFA, după ce a remizat în Germania, scor 1-1 cu Werder Bremen. Italienii au preluat iniţiativa cu nouă minute înainte de pauză, când Flamini l-a găsit cu o centrare pe Inzaghi, iar atacantul a finalizat la a doua încercare.
Bremen a forţat în atac, dar elevii lui Carlo Ancelotti au stat bine în apărare şi au fost periculoşi pe contraatac. Inzaghi a ameninţat chiar cu golul doi, în minutul 66, când şutul său a întâlnit bara. Eforturile făcute de nemţi în timpul partidei au fost în cele din urmă răsplătite, Diego reuşind să marcheze golul egalizator în minutul 84 al manşei tur.
Returul are loc pe 26 februarie, o dată la care David Beckham va spera să aibă un cuvânt de spus, după ce pe Weserstadion a fost ţinut 89 de minute pe banca de rezerve.