Antena 3 CNN Sport Off Sport Gafele se plătesc. Bătut pe teren chiar de un coleg (VIDEO)

Gafele se plătesc. Bătut pe teren chiar de un coleg (VIDEO)

Sursa foto: villareal celta vigo
27 Apr 2010   •   13:18

Fază rar văzută pe terenul de fotbal la un meci din Spania. Celta Vigo a pierdut meciul cu Villareal B, din Segunda Division, cu scorul de 1-0 după un gol primit în minutul 87. Felul în care golul s-a marcat l-a scos din minţi pe portarul lui Celta Vigo. Goalkeeperul a fugit imediat la colegul care greşise şi l-a luat la îmbrânceli.
Celta Vigo rezistase 86 de minute în deplasarea de la Villareal fără să primească gol şi urma să ia un punct mult muncit. Cu toate acestea, gafa făcută de un jucător la mijlocul terenului i-a pus pe contraatac pe cei de la Villareal, care au şi marcat. Portarul Yoel Rodriguez nu a suportat felul stupid în care s-a primit golul şi a alergat 30 de metri, aplicându-i o corecţie chiar pe teren coechipierului.