Antena 3 CNN Sport Off Sport Manchester United a primit gol de la un fan al lui Barnsley în Cupa Ligii (VIDEO)

Sursa foto: fani barnsley
28 Oct 2009   •   14:09

Toată lumea a plecat fericită după meciul din optimile de finală ale Cupei Ligii Angliei dintre Manchester United şi Barsley. United a câştigat biletele pentru "sferturi", iar suporterii gazdelor s-au consolat cu un gol marcat în poartă lui Ben Foster. United a învins Barnsley cu 2-0 pe stadionul Oakwell, iar faza meciului s-a petrecut în ultimul minut, când doi fani ai outsiderilor au intrat pe teren, au confiscat mingea şi a combinat pentru un gol din vole.
United a mers la Barnsley cu o formaţie din care făceau parte mulţi jucători mai puţin folosiţi, iar calcului lui Alex Ferguson s-a dovedit unul corect. "Diavolii roşii" s-au impus cu mare uşurinţă, iar vedetele au fost odihnite. Doar şase minute i-au trebuit lui Welbeck pentru a deschide scorul, iar Owen a închis tabela în minutul 59. Finalul partidei a adus şi amuzamentul, doi fani ai gazdelor arătând că încrederea de care se bucură suporterii din Marea Britanie este, uneori, prea mare. Cei doi au intrat foarte uşor pe teren, dar au fost interesaţi doar de minge, pe care au trimis-o în poarta lui Foster.

Au evoluat formaţiile
Manchester United: Foster, Neville, Brown, Jonathan Evans, Fabio Da Silva, Obertan, Rafael Da Silva, Anderson, Welbeck, Macheda, Owen. Rezerve: Amos, Tosic, O'Shea, De Laet, Corry Evans, King, James
Barnsley: Steele, Kozluk, Moore, Foster, Julian Gray, De Silva, Colace, Hallfredsson, Hammill, Macken, Bogdanovic. Rezerve: Preece, Campbell-Ryce, Hume, Hassell, Butterfield, Thompson, Devaney