Antena 3 CNN Sport Tenis Horia Tecău a revenit în ţară, după ce a câştigat Turneul Campionilor de la Londra

Sursa foto: Foto: Facebook
24 Noi 2015   •   00:59
Horia Tecău a revenit în ţară după ce a câştigat, alături de olandezul Jean-Julien Rojer, Turneul Campionilor de la Londra.

Tenismenul a mărturisit că se bucură că el şi partenerul lui au reuşit să termine pe primul loc cu o victorie, aceasta fiind prima partidă pe care o câştigă în faţa cuplului Mergea - Boppana.

Horia Tecău încheie anul pe locul întâi în clasamentul ATP de dublu, cu 7.810 puncte.

Succesul de la turneul londonez i-a adus lui Tecău o urcare şi în ierarhia individuală a jucătorilor de dublu, ajungând astfel pe poziţia secundă.