Antena 3 CNN Actualitate FC Vaslui - Poli Iaşi 2-1. Wesley a făcut diferenţa în derby-ul Moldovei

FC Vaslui - Poli Iaşi 2-1. Wesley a făcut diferenţa în derby-ul Moldovei

31 Aug 2009   •   00:00

FC Vaslui s-a impus duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 în meciul cu Politehnica Iaşi. După o primă repriză fără evenimente notabile, Raul Costin a deschis scorul în minutul 53, cu un şut plasat de la marginea careului, după o pasă de la Wesley.

Wesley a mărit apoi diferenţa pe tabela de marcaj, în minutul 81, cu un şut din şapte metri, după ce i-a driblat pe portarul Brăneş şi pe un fundaş ieşean, informează Mediafax. Scorul final a fost stabilit de Miclea în ultimul minut de prelungire, dintr-o lovitură liberă de la 17 metri.

Au evoluat echipele:

FC Vaslui: 1. Kuciak ? 15. Buhuş, 16. Zubar, 26. Farkas, 17. Bălace - 20. Ljubinkovici, 4. Gencev (23. Pavlovici '42) - 30. R. Costin (7. Buhăescu '88), 80. Wesley, 10. Gerlem (25. R. Neagu '83) ? 21. N. Jovanovici. Antrenor: Cristian Dulca.

Poli Iaşi: 1. Brăneţ ? 30. Străuţ (21. Ibr. Balde '72), 28. Cr. Munteanu, 24. Straton, 3. Costache ? 25. Milea - 77. Buta, 8. Ignatov, 13. Cr. Bratu, 10. Cr. Constantin (18. Miclea '86) - 11. Bujor. Antrenor: Petre Grigoraş.