Antena 3 CNN Sport Cupa Mondială Cupa Mondială face victime! Comentatorul de la televiziunea din Egipt a murit după golul înfrângerii cu Arabia Saudită

Egiptenii pleaca acasa dupa infrangerea cu Arabia Saudita de la Cupa Mondiala, scor 1-2. A fost un meci nebun, decis de reusita lui Salem din minutul 5 de prelungiri!

Drama sportiva a egiptenilor nu se compara insa cu cea de acasa. Fostul jucator si antrenor de la Zamalek, Abdul Rahim Mohamed Negma, invitat sa comenteze partida in direct la TV, a murit la scurt timp dupa reusita lui Salem!

Acesta era invitat in calitate de expert la televiziunea Nile Sports Channel pentru a comenta partida egiptenilor. El si-a pierdut cunostinta dupa la finalul nebun din prelungiri si a fost transportat de urgenta la spital. In final, a murit din cauza unui atac de cord, anunta portarul egiptean Youm7, scrie sport.ro.