Castelul Teleki a fost restaurat și se redeschide pentru vizitatori. Cum arată acum, după o investiție de 4,6 milioane de euro
Publicat acum 2 ore si 14 minute
George Bălăiță a murit. Ministrul Culturii, Ionuț Vulpescu, a anunțat duminică decesul scriitorului George Bălăiță.
„Se spune că aceia care trec la cele veșnice în Sfânta Noapte a Învierii merg direct în Rai. S-a stins, noaptea trecută, la 82 de ani, unul dintre cei mai mari scriitori români contemporani, George Bălăiță”, a scris ministrul pe pagina sa de Facebook.
Prozatorul George Bălăiță s-a născut la 17 aprilie 1935, la Bacău.