Se modifică din nou Codul Rutier. În ce situație șoferii nu ar mai fi obligați să prezinte actele la cererea Poliției Rutiere
Publicat acum 10 ore si 23 minute
I s-a întâmplat unui conducător auto aflat la volanul unui autocar, care a depășit pe linie continua, și în curbă! Un participant la trafic a filmat totul, apoi a postat imaginea pe pagina de socializare.
Polițștii l-au sancționat, după ce au văzut imaginile, pe conducătorul autocarului. Incidentul a avut loc în Arad, scrie cancan.ro.
Potrivit Codului Rutier în vigoare, depășirea pe linie continuă reprezintă contravenție și se sancționează cu suspendarea permisului de conducere timp de 30 de zile și 4-5 puncte de amendă, ceea ce înseamnă între 580 și 725 de lei.