Antena 3 CNN Formula 1 Formula 1: Max Verstappen, în pole position la Marele Premiu al Arabiei Saudite | Clasamentul piloţilor după calificări

Formula 1. Calificările pentru Marele Premiu al Arabiei Saudite au fost live pe Antena 3 CNN și în AntenaPLAY.

Sursa foto: Profimedia Images
de Redacția Antena 3 CNN    |    08 Mar 2024   •   20:56

Max Verstappen (1,27.472) va pleca din pole position la Marele Premiu din Arabia Saudită. Pe locul doi s-a clasat Charles Leclerc, iar poziția a treia a fost ocupată de Sergio Perez.

Pe locul patru s-a clasat Fernando Alonso.

Anul trecut, cursa din Arabia Saudită a fost câştigată de Sergio Perez. Acesta a înregistrat timpul de 1:21:14.894.

Calificările pentru Marele Premiu al Arabiei Saudite au fost live pe Antena 3 CNN și în AntenaPLAY, vineri de la ora 18:45. Cursa de la Jeddah va fi sâmbătă, tot de la ora 18:45.

8. Lewis Hamilton

Antena este casa Formulei 1 în România pentru următorii 3 ani. Cele 24 de curse ale celui mai spectaculos sezon din istoria legendară a acestui sport vor fi transmise integral de posturile Antena 3 CNN şi platforma AntenaPLAY.