Antena 3 CNN Sport Alte sporturi Ana Maria Brânză a câştigat turneul internaţional de spadă de la Barcelona

Ana Maria Brânză a câştigat turneul internaţional de spadă de la Barcelona

13 Mar 2011   •   18:34

Ana Maria Brânză a câştigat turneul internaţional de spadă de la Barcelona, competiţie în care o altă sportivă din România, Simona Alexandru, a ocupat poziţia a treia.

În parcursul său către primul loc, Ana Maria Brânză le-a învins pe Marzia Muroni (Italia, 15-9), Sarah Daninthe (Franţa, 15-13), Anca Măroiu (România, 15-13), Anqi Xu (China, 9-8) şi pe Simona Alexandru (România, 15-8). În ultimul act al concursului, sportiva noastră, vicecampioană olimpică a probei, s-a impus cu 15-13 în faţa Yanei Şemiakina, din Ucraina.

La acelaşi turneu, româncele Loredana Iordăchiou, Anca Măroiu şi Iuliana Măceşeanu au ocupat locurile 8, 10, respectiv 75.