Antena 3 CNN Sport Alte sporturi Argint pentru gimnasta Larisa Iordache, la Campionatele Europene individuale de la Moscova

Sursa foto: Foto: Agerpres/AP
20 Apr 2013   •   14:44

Gimnasta Larisa Iordache a câştigat, sâmbătă, medalia de argint în finală la sărituri, la Campionatele Europene individuale de la Moscova.

Larisa Iordache a primit nota 14.900 la prima săritură şi 14.033 la cea de-a doua, iar cu media de 14.466 a obţinut medalia de argint, pe care a împărţit-o cu olandeza Noel Van Klaveren, care a obţinut aceeaşi medie (14.466).

Medalia de aur a revenit sportivei Giulia Steingruber (Elveţia, 14.750).

Tot sâmbătă, Flavius Koczi a ratat medalia în finală la sol, clasându-se pe locul 4.

Delegaţia României a obţinut prima medalie vineri, prin Larisa Iordache, argint la individual-compus.

Duminică, în ultima zi a CE de la Moscova, vor mai intra în finale Flavius Koczi (sărituri), Andrei Muntean (paralele), Larisa Iordache şi Diana Bulimar (ambele la sol şi la bârnă).