Antena 3 CNN Sport Alte sporturi Auto/Moto Lewis Hamilton A CÂŞTIGAT MP al Italiei

Lewis Hamilton A CÂŞTIGAT MP al Italiei

Sursa foto: Foto: Agerpres/Xinhua
07 Sep 2014   •   16:48
Pilotul britanic Lewis Hamilton a câştigat, duminică, Marele Premiu al Italiei, a 13-a etapă a Campionatului Mondial de Formula 1, el fiind urmat de coechipierul său de la Mercedes, germanul Nico Rosberg, şi de brazilianul Felipe Massa de la Williams.
Pe locul 4 s-a clasat finlandezul Valtteri Bottas (Williams), pe cinci australianul Daniel Ricciardo (Red Bull), iar al şaselea a trecut linia de sosire germanul Sebastian Vettel (Red Bull).
Pe locurile 7-10 s-au clasat în ordine mexicanul Sergio Perez (Force India), britanicul Jenson Button (McLaren-Mercedes), finlandezul Kimi Raikkonen (Ferrari) şi danezul Kevin Magnussen (McLaren-Mercedes).
Următoarea etapă a CM de Fomrula 1 va avea loc la 21 septembrie, la Singapore.