Antena 3 CNN Sport Alte sporturi Auto/Moto Sebastian Vettel A CÂŞTIGAT Marele Premiu al Coreei de Sud

Sebastian Vettel A CÂŞTIGAT Marele Premiu al Coreei de Sud

Sursa foto: Foto: Agerpres/AP
06 Oct 2013   •   11:20
Pilotul german al echipei Red Bull, Sebastian Vettel, a câştigat, duminică, a patra cursă la rând, Marele Premiu al Coreei de Sud, a 14-a etapă a Campionatului Mondial de Formula 1, el fiind urmat de piloţii Lotus-Renault, finlandezul Kimi Raikkonen şi francezul Romain Grosjean, conform Mediafax.
Pe locul patru s-a clasat germanul Nico Hulkenberg (Sauber), pe cinci a fost britanicul Lewis Hamilton (Mercedes), iar al şaselea a trecut linia de sosire spaniolul Fernando Alonso (Ferrari).
Locurile 7-10 au fost ocupate în ordine de următorii piloţi: germanul Nico Rosberg (Mercedes), britanicul Jenson Button (McLaren-Mercedes), brazilianul Felipe Massa (Ferrari) şi mexicanul Sergio Perez (McLaren-Mercedes).
Următoarea cursă, Marele Premiu al Japoniei, va avea loc peste o săptămână, la Suzuka.