Antena 3 CNN Sport Alte sporturi Gimnaştii români au obţinut medalia de bronz în finala pe echipe la CE de gimnastică

Sursa foto: Foto: INTACT Images/EPA
26 Mai 2012   •   18:45

Echipa masculină de gimnastică a României a câştigat, sâmbătă, medalia de bronz la Campionatele Europene de la Montpellier, informează Mediafax. Medalia de aur a fost adjudecată de gimnaştii britanici.

Echipa României, în componenţa Cristian Băţagă, Ovidiu Buidoşo, Vlad Cotună, Marius Berbecar, Flavius Koczi, a obţinut 261,319 puncte.

Marea Britanie (Louis Smith, Daniel Purvis, Kristian Thomas, Ruslan Panteleimonov, Max Whitlock) a obţinut 266,296 puncte, ceea ce i-a adus medalia de aur, iar Rusia (Emin Garibov, Denis Abliazin, Aleksander Balandin, David Beliavski, Anton Golotsutskov) s-a clasat pe locul doi, cu 265,535 puncte.