Antena 3 CNN Sport Alte sporturi Înfrângere la trei goluri pentru CSM Frigoconti Oradea, în "sferturile" LEN Trophy

16 Ian 2010   •   23:46

CSM Frigoconti Oradea a pierdut, sâmbătă, în deplasare, meciul de polo cu gruparea germană Wasserfreunde Spandau 04, contând pentru manşa tur a sferturilor de finală ale competiţiei LEN Trophy, scor 7-10 (2-1, 1-0, 4-6, 3-0).

Golurile gazdelor au fost marcate de Erik Bukowski (1), Fabian Schroedter (1), Tobias Preuss (1), Andreas Schlotterbeck (2), Moritz Oeler (4), Sören Mackeben (1). Pentru formaţia pregătită de Cornel Gordan, campioana en titre a României, au înscris Cosmin Baidoc (1), Nicolae Diaconu (1), Attila Kincses (1), Attila Monostori (1), Tiberiu Negrean (3), informează Agerpres.

Meciul retur este programat pe 3 februarie, la Oradea.