Antena 3 CNN Sport Alte sporturi România a debutat la Olimpiada de la Soci, la schi. Timea Sara, penultimul loc în concurs

de M.Z.    |    08 Feb 2014   •   19:12

România a debutat la Olimpiada de la Soci, sâmbătă dimineaţă, în concursul feminin de schi fond, mai precis în proba de schiatlon parcursă pe distanţa a 15 km împărţiţi în mod egal între stilurile clasic şi liber.

Timea Sara a ocupat însă penultimul loc în concurs. Reprezentanta României a încheiat proba cu timpul de 46 de minute şi 43 de secunde, la peste opt minute de locul întâi.

Proba a fost câştigată de sportiva norvegiană Marit Bjoergen, iar podiumul a fost completat de suedeza Charlotte Kalla şi norvegianca Heidi Weng.