Antena 3 CNN Sport Alte sporturi România, învinsă de ţara gazdă în primul meci de la Campionatul European de futsal

31 Ian 2012   •   23:43

Echipa naţională de futsal al României a fost învinsă, marţi, la Split, cu scorul de 2-1 (0-0), de reprezentativa ţării gazdă, Croaţia, în primul meci din grupa A de la Campionatul European, informează site-ul oficial al UEFA.

Golurile croaţilor au fost marcate de Marinovici '23 şi Grcici '35, în timp ce pentru "tricolori" a înscris Cosma, în minutul 30.

Următorul meci al României va avea loc, joi, de la ora 19.30, împotriva selecţionatei Cehiei.

Cele patru grupe de la turneul final sunt compuse din trei formaţii, iar primele două clasate se vor califica în sferturile de finală.