Antena 3 CNN Sport Alte sporturi România, învinsă la Bucureşti de Namibia în IRB Nations Cup, 17-21

România, învinsă la Bucureşti de Namibia în IRB Nations Cup, 17-21

11 Iun 2010   •   22:13

Selecţionata ?stejarilor? a pierdut vineri prima partidă de la IRB Nations Cup în faţa reprezentativei Namibiei. Jucătorii români nu s-au regăsit în meciul disputat pe stadionul ?Arcul de Triumf? din Bucureşti şi au pierdut în faţa unei echipe în faţa căreia pornea ca favorită.
Debutul stângaci din competiţie nu a fost pe placul conducerii Federaţiei Române de Rugby. După 7-3 la pauză pentru ?Stejari?, Namibia a avut o revenire spectaculoasă în a doua repriză, iar preşedintele FRB, Alin Petrache, i-a muştrulit pe antrenorii echipei chiar în timpul meciului. Fercu, Mariş şi Dumbravă au adus punctele României, în timp ce De Harpe, Winkler şi Botha au punctat pentru oaspeţi, potrivit Mediafax.