Antena 3 CNN Sport Cupa Mondială Spania aşteaptă până în minutul 90 pentru o victorie cu Arabia Saudită, 3-2 (VIDEO)

Sursa foto: llorente
30 Mai 2010   •   11:07

Echipa naţională a Spaniei a câştigat sâmbătă meciul amical cu reprezentativa similară a Arabiei Saudite. Meciul disputat la Innsbruck, în Austria, a fost unul mult mai greu decât s-ar fi aşteptat spaniolii, care au câştigat totuşi prin golul înscris de bascul Llorente în minutul 90.
Spaniolii au primit o primă lovitură în minutul 16, când Hawsawi a profitat de ieşirea slabă a lui Casillas la un corner şi a trimis cu capul în plasă. David Villa a egalat cu o lovitură de cap plasată la vinclu, în minutul 31, după pasa lui Iniesta, iar Xabi Alonso a dus scorul la 2-1 pentru iberici în minutul 58 cu un şut de la 25 de metri. Alb-verzii nu aveau de gând să se predea aşa uşor, însă, şi Al-Nemri şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor în minutul 76. Golul victoriei echipei ?Roja? a venit târziu, în minutul 90, când atacantul lui Athletic Bilbao, Llorente, a înscris cu capul şi a stabilit scorul final, 3-2.