Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Neşu a purtat noroc echipei sale: Utrecht a învins Ajax într-un meci cu 10 goluri

06 Noi 2011   •   21:56
Mihăiţă Neşu a ieşit din spital şi a susţinut-o duminică pe FC Utrecht în derby-ul cu Ajax Amsterdam. Aceasta a fost pentru prima oară de la accidentul din 10 mai când românul s-a dus pe stadion, informează presa olandeză.

Neşu, în scaun cu rotile, a urmărit meciul dintr-o lojă a arenei şi a savurat victoria cu 6-4 a formaţiei sale.

Ajax a condus cu 1-0 în minutul 8 şi cu 3-2 la pauză, însă s-a văzut surclasată în repriza a doua, când Utrecht a marcat trei goluri în cinci minute şi a dus scorul la 5-3, în minutul 54.