Antena 3 CNN Sport Fotbal intern CFR Cluj are un avans de 5 puncte în fruntea clasamentului după victoria cu Oţelul Galaţi, scor 2-0

26 Mar 2012   •   22:48

Liderul Ligii I, CFR Cluj, a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (0-0), campioana en-titre, Oţelul Galaţi, într-un meci contând pentru etapa a XXIII-a, informează Mediafax. Cele două reuşite ale mijlocaşul Gabriel Mureşan le-au dat ardelenilor un avans de cinci puncte în fruntea clasamentului.

CFR Cluj a deschis scorul în minutul 75, când Gabriel Mureşan a marcat din lovitură liberă de la circa 17 metri. Gabriel Mureşan a realizat "dubla", în minutul 82, când a înscris de la zece metri, după o bâlbâială a defensivei gălăţene.

Meciul a fost arbitrat de Marius Avram, ajutat de Sebastian Gheorghe şi Sebastian Stoianov.