Antena 3 CNN Sport Fotbal intern CFR Cluj ? Oţelul Galaţi 1-0. Meci decis de dreptul lui Traore

CFR Cluj ? Oţelul Galaţi 1-0. Meci decis de dreptul lui Traore

15 Aug 2009   •   22:30

Dorinel Munteanu a revenit la Cluj cu gândul să producă o surpriză, însă Oţelul Galaţi nu a reuşit decât să amâne până la mijlocul reprizei secunde primirea unui gol în ?Gruia?. CFR Cluj s-a impus cu 1-0, într-un meci contând pentru etapa a treia a Ligii I, singurul gol al partidei fiind marcat în minutul 70 de Lacina Traore.

Cea mai importantă ocazie a primei reprize le-a aparţinut clujenilor. După jumătate de oră de joc, Bogdan Mara a trimis o minge în careu, de unde Yssouf Kone a reluat cu capul, dar mingea a lovit bara transversală. Trei minute mai târziu, CFR Cluj a ratat o nouă ocazie, însă Kolev s-a evidenţiat în poarta gălăţenilor. Meciul a fost decis de şutul excelent al lui Traore de la 18 metri, la vinclu.

Au evoluat echipele:

CFR: 1. Nuno Claro ? 2. Tony, 6. G. Mureşan, 15. Alcantara, 4. Panin ? 31. Dani, 25. Leao (9. Traore '46) ? 23. Mara, 8. Peralta, 66. Edimar (32. Nei '46) ? 17. Y. Kone (16. D. Flores '77). Antrenor: Antonio Conceicao.

Oţelul Galaţi: 12. Kolev ? 3. Râpă, 18. Sg. Costin, 31. Jelev, 4. Siminic ? 29. Giurgiu, 10. Mojsov (21. Perendija '62) - 8. Antal, 30. Paraschiv, 23. Sălăgeanu (15. Ibeh '46) - 9. Axente (19. N?Kongue '73). Antrenor: Dorinel Munteanu.