Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Craiova lui Piţurcă, învinsă pentru prima oară acasă: 0-1 cu FC Vaslui

Craiova lui Piţurcă, învinsă pentru prima oară acasă: 0-1 cu FC Vaslui

23 Oct 2010   •   22:51

Universitatea Craiova a pierdut primul meci de pe teren propriu cu Victor Piţurcă la cârmă. FC Vaslui a pus capăt seriei de trei victorii a oltenilor şi s-a relansat în lupta pentru Liga Campionilor, arătând o cu totul altă evoluţie de la venirea lui Viorel Hizo.

Golul vasluienilor a fost reuşit, în minutul 42, de Yero Bello, care a scăpat singur după o pasă primită de la Adailton şi l-a învins pe Stanca din aproximativ 6 metri.

În minutele de prelungire, arbitrul Cristian Balaj a acordat lovitură de la 11 metri formaţiei Universitatea Craiova, după ce Rivas l-a faultat în careu pe Dina. Portarul echipei FC Vaslui, Kuciak, care a avut numeroase intervenţii în repriza a doua, a apărat penalty-ul executat de Prepeliţă.