Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Dinamo începe noua ediţie de campionat cu o victorie convingătoare, 4-0 cu Oţelul

de M.T.    |    28 Iul 2014   •   23:15

Polonezul Bilinski a marcat un hattrick, devenind primul golgheter al ediţiei 2014/15 din Liga I, iar Dinamo a debutat fulminant în noul sezon, impunându-se cu 4-0 pe teren propriu în faţa celor de la Oţelul Galaţi.

În urma acestui rezultat, Dinamo o egalează pe CFR Cluj în fruntea calasamentului din prima ligă, ardelenii câştigând de asemenea cu 4-0, duminică, în partida cu Ceahlăul Piatra Neamţ.

Primul gol al partidei din Ştefan cel Mare a fost marcat de brazilianul Elton, în minutul 24, cu un şut frumos din afara careului, pentru ca, patru minute mai târziu, Bilinski să înscrie din penalty şi să stabilească rezultatul pauzei.

Atacantul polonez al alb-roşilor a făcut dubla la două minute de la reluare, iar în minutul 67 şi-a completat hattrickul şi a stabilit scorul final.

Într-un alt meci disputat luni, nou-promovata CSMS Iaşi a remizat pe teren propriu cu Viitorul, scor 0-0.