Antena 3 CNN Sport Fotbal intern FC Vaslui a câştigat partida restantă cu Gaz Metan Mediaş, scor 2-1

FC Vaslui a câştigat partida restantă cu Gaz Metan Mediaş, scor 2-1

12 Aug 2009   •   22:45

FC Vaslui a obţinut primele puncte în actuala ediţie de campionat, după ce a învins, miercuri, cu 2-1, formaţia Gaz Metan Mediaş, într-un meci restant din prima etapă a Ligii I. În urma acestui rezultat, după două etape fiecare echipă din Liga I a obţinut cel puţin un punct.

Genchev a deschis scorul pentru vasluieni dintr-o lovitură liberă de la 25 de metri, cu ajutorul unei devieri din zid, în minutul 20. În minutul 69, Hugo Luz a contribuit la mărirea avantajului, centrând de pe partea stângă, iar mingea fiind deviată de Sabou în poarta medieşenilor. Cu două minute înainte de final, Bud a punctat pentru Gaz Metan Mediaş cu un şut de la aproximativ nouă metri, după o bâlbâială în care Pavlovici a respins spre propria poartă.

La finalul partidei, antrenorul Cristian Dulca a declarat că a fost o partidă grea şi că este bucuros să învingă şi fără să facă spectacol. ?Sunt supărat, pentru că am ratat foarte mult, am avut două bare şi alte trei-patu ocazii mari de gol?, a mai spus Dulca, informează Mediafax.

Au evoluat echipele

FC Vaslui: 81. Hăisan ? 15. Buhuş, 16. Zubar, 26. Farkaş, 27 Hugo Luz ? 20. Ljubinkovic (23. Pavlovici '72), 4. Genchev ? 9. Burdujan, 80. Wesley, 10. Gerlem (30. Costin '56) ? 19. Temwanjera (21. N. Jovanovic '82). Antrenor: Cristian Dulca.

Gaz Metan Mediaş: 82. Vâtcă ? 44. Kratochvil, 15. Hoban, 25. Markovici, 23. Marovici (8. Buzean '38) ? 5. Al. Munteanu (14. Sabou '67), 7. Kubala, 21. Todea, 17. Dudiţă (77. Silvăşan '46) - 10. Bud. 27. Eric de Oliveira. Antrenor: Cristian Pustai.