Antena 3 CNN Sport Fotbal intern FC Vaslui învinge Unirea Alba Iulia cu hat-trick-ul lui Wesley din repriza a doua

03 Apr 2010   •   22:52

FC Vaslui a învins Unirea Alba Iulia cu scorul de 3-0, sâmbătă, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 25-a a Ligii I. Singurul marcator al moldovenilor a fost Wesley, care a reuşit un hat-trick în repriza a doua.

În minutul 47, Wesley a deschis scorul după ce Gheorghiu a executat o lovitură liberă de pe partea stângă şi tot el a punctat în minutul 61, când a reluat, de la şase metri, tot în stânga portarului Rotaru, mingea venită din centrarea lui Milisavljevic. Scorul final a fost stabilit în minutul 90, când Wesley a marcat cu capul, din cinci metri, din plonjon, la un corner executat de pe partea dreaptă de Lucian Sănmărtean.

Unirea rămâne fără victorie reuşită în meciurile din deplasare, în timp ce echipa lui Marius Lăcătuş are patru victorii consecutive şi a urcat pe locul doi în clasamentul Ligii I.

Au evoluat echipele:

FC Vaslui: 1. Kuciak - 14. Akakpo, 16. Zubar, 26. Farkas, 20. Milanov - 31. Gheorghiu (25. Delgado '82), 30. R. Costin (8. Zmeu '86), 6. Gladstone, 11. Milisavljevic (18. L. Sănmărtean '74) - 80 Wesley, 13. Costly. Antrenor: Marius Lăcătuş.

Unirea Alba Iulia: 38. Rotaru - 20. Olah, 2. Poverlovic, 3. Galiassi (4. Kanyuka '57), 13. Vujadinovic - 19. Fl. Dan, 5. Dâlbea, 26. N. Varga (9. Veljovic '57), 23. Bucurică - 18. Bălţoi (22. Vitinha '83), 11. Bruno. Antrenor: Blaz Sliskovic.