Antena 3 CNN Sport Fotbal intern FC Vaslui obţine prima victorie în actualul sezon: 2-1 cu FC Braşov

FC Vaslui obţine prima victorie în actualul sezon: 2-1 cu FC Braşov

14 Aug 2010   •   22:46

FC Vaslui a învins Braşov cu 2-1 şi a obţinut prima victorie din actualul sezon al Ligii I.

Papp a deschis scorul în minutul 20, printr-o lovitură de cap după cornerul executat de Wesley. Două minute mai târziu, Cristi Ionescu a reuşit să egaleze după ce a executat perfect o lovitură liberă de la 25 de metri.

Scorul final a fost stabilit în minutul 66 de Pouga, care a punctat cu capul la cornerul executat de Sînmărtean.

Au evoluat echipele:
FC Vaslui: 1. Kuciak - 20. Milanov, 3. Papp, 6. Rivas, 26. H. Luz - 23. Pavlovici, 85. Gladstone - 18. L. Sânmărtean (11. Milislavljevici '69), 80. Wesley, 15. Richard (2. Campano '46) - 14. Adailton (9. Pouga '59). Antrenor: Juan Ramon Lopez Caro.

FC Braşov: 32. Mincă - 20. Voicu, 15. Oros, 21. A. Rusu, 12. Cr. Ionescu - 7. Chipciu, 10. Ilyes (14. Bădoi '88), 18. Cristescu (11. Martinovici '69), 26. Williams - 9. Hadnagy, 17. Dedu (23. V. Badea '69). Antrenor: Daniel Isăilă.