Antena 3 CNN Sport Fotbal intern FC Vaslui spulberă Oţelul Galaţi, cu 4-0

FC Vaslui spulberă Oţelul Galaţi, cu 4-0

Sursa foto: Foto: gsp.ro
13 Sep 2010   •   20:00

Lopez Caro a reuşit prima victorie cu Vasluiul, dar moldovenii tot nu-l mai vor la echipă. Au protestat în stil spaniol, fluturând batiste albe. Vasluiul a câştigat cu 4 - 0 meciul cu Oţelul, care a ratat ocazia să devină liderul Ligii I Bergenbier.

Omul lui Lopez Caro, Adailton, a deschis scorul pentru Vaslui în minutul 9 printr-un gol superb. Brazilianul a înscris în vinclu, dintr-o lovitură liberă de la marginea careului.

Oţelul lui Dorinel s-a mai topit până la pauză: a marcat şi brazilianul Wesley, care a făcut 2-0 în minutul 29.

Adailton a reuşit "dubla" în minutul 55, învingându-l pe Grahovac cu un şut puternic pe centrul porţii. Pouga a închis tabela în minutul 69, marcând al patrulea gol al trupei lui Lopez Caro, după o fază superbă construită de Sînmărtean.

A fost primul succes al fostului galactic Lopez Caro, antrenorul pe care finanţatorul Porumboiu îl vrea plecat din Vaslui.