Antena 3 CNN Sport Fotbal intern FC Vaslui trece cu greu de Victoria Brăneşti şi rămâne în cursa pentru titlu

FC Vaslui trece cu greu de Victoria Brăneşti şi rămâne în cursa pentru titlu

30 Apr 2011   •   20:54

FC Vaslui a trecut greu de Victoria Brăneşti, dar şi-a atins obiectivul şi rămâne în cursa pentru titlu. Moldovenii s-au impus cu 3-1 în deplasare şi au trecut pe primul loc cu 57 de puncte, iar Brăneşti rămâne pe 16 cu 22  de puncte.

FC Vaslui a deschis scorul încă din minutul 3, prin Wesley, care a trimis mingea în poartă de la marginea careului mic, după un corner, însă gazdele au egalat în minutul 12, prin Dorinel Popa, din lovitură liberă. Hizo şi Adrian Porumboiu au respirat uşuraţi abia în minutul 64, când Gabriel Cânu a înscris cu capul pentru 2-0, iar Adailton a închis tabela în minutul 87, cu un şut din interiorul careului.

Într-o altă partidă din etapa a 30-a a Ligii I, FCM Tg. Mureş a învins pe Sportul Studenţesc cu scorul de 2-1. Studenţii au deschis scorul prin Costin Curelea (50), dar oaspeţii au revenit pe final şi au obţinut victoria graţie golurilor marcate de Florin Dan (78) şi Victoraş Astafei (90+2).