Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Gaz Metan Mediaş - FC Vaslui, scor 0-0, în Liga I

Gaz Metan Mediaş - FC Vaslui, scor 0-0, în Liga I

Sursa foto: Foto: gsp.ro
03 Oct 2010   •   18:21

Primul meci al lui Mihai Stoica în funcţia de preşedinte al vasluienilor nu a adus şi primele trei puncte. Gaz Metan şi Vaslui au remizat la capătul unui meci fără ocazii de poartă, susţinut la Sibiu.

În prima repriză a meciului, pericolul la poarta lui Kuciak a venit constant din partea lui Eric. El a avut trei şanse de a deschide scorul, dar a fost foarte bine blocat de fundaşii vasluienilor sau de bară, în minutul 28, acestea fiind totodată şi singurele ocazii de gol din prima repriză.

În ce-a de-a doua parte a jocului, acelaşi Eric a beneficiat de două lovituri libere, dar nu a nimerit cadrul porţii. În urma acestei partide Gaz Metan acumulează 16 puncte şi ocupă locul 4, în timp ce vasluienii ocupă locul 6, cu 15 puncte.