Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Liderul pierde din avans: Oţelul - Victoria Brăneşti 1-1

Liderul pierde din avans: Oţelul - Victoria Brăneşti 1-1

12 Noi 2010   •   16:50

Oţelul Galaţi şi Victoria Brăneşti au remizat, scor 1-1, în primul meci al etapei a 15-a a Ligii I. Liderul campionatului românesc a fost condus din minutul 36 până în primul minut de prelungiri, când gălăţenii au egalat in extremis.

În minutul 36, Avram a profitat de o greşeală a lui Sălăgeanu şi a marcat de la circa 7 metri, pentru ca Pena să egaleze cu un şut de la circa 25 de metri.

Au evoluat echipele:
Oţelul Galaţi: 12. Grahovac - 3. Râpă, 30. Perendija, 18. Costin, 23. Sălăgeanu - 29. Giurgiu, 26. Neagu (27. Pena '64) - 8. Antal (7. Iorga '58), 37. Viglianti, 14. S. Ilie (11. Ochiroşii '79) - 10. Paraschiv. Antrenor: Dorinel Munteanu.

Victoria Brăneşti: 27. Stoicescu - 2. Maghici, 24. Marincău, 5. Sg. Bar, 16. Nicola - 15. Iacob - 30. Avram (25. Novac '90+3), 17. Olariu, 8. D. Popa, 4. Nicoară (20. Ispir '74) - 10. Oprea (9. Coman '80). Antrenor: Ilie Stan.