Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Liga I, etapa a 16-a: FC Vaslui - Oţelul Galaţi 1-1

Liga I, etapa a 16-a: FC Vaslui - Oţelul Galaţi 1-1

06 Dec 2009   •   18:06

După ce etapa trecută, în faţa Stelei, a înregistrat prima înfrângere cu Marius Lăcătuş pe banca tehnică, în minutul 90, FC Vaslui a pierdut şi duminică, 6 decembrie, şansa de a urca în fruntea Ligii I.

Gruparea moldoveană a cedat două puncte pe teren propriu în duelul cu Oţelul Galaţi, partida încheiindu-se cu scorul de 1-1.

Oţelul Galaţi a deschis rapid scorul, în minutul 3, Sârghi înscriind în urma unei lovituri de la colţul terenului. FC Vaslui a presat poarta oaspeţilor, însă nu a putut decât să egaleze, în minutul 38, prin Burdujan, care a reluat cu calm centrarea lui Gerlem.

Au evoluat echipele:
FC Vaslui: 1. Kuciak - 15. Buhuş (14. Akakpo '54), 16. Zubar, 26. Farkas, 27. Hugo Luz - 9. Burdujan (25. Delgado '86), 30. R. Costin, 80. Wesley, 4. Genchev (21. N. Jovanovic '80), 10. Gerlem - 19. Temwanjera. Antrenor: Marius Lăcătuş.

Oţelul Galaţi: 1. Baotic - 2. Cârjă, 16. Sârghi, 18. Sg. Costin, 23. Sălăgeanu - 30. Paraschiv, 7. Iorga (8. Antal '67), 26. Neagu, 15. Ibeh, 14. Ilie (21. Perendija '90+1) - 27. Pena (9. Axente '77). Antrenor: Dorinel Munteanu.