Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Mihai Costea a apropiat Steaua la trei puncte de CFR Cluj

Mihai Costea a apropiat Steaua la trei puncte de CFR Cluj

14 Apr 2012   •   23:24

Steaua Bucureşti a învins pe Oţelul cu scorul de 2-1, sâmbătă seara, la Galaţi, după ce a fost condusă la pauză în meciul din etapa a 26-a a Ligii I.

Campioana a deschis scorul în minutul 34, prin brazilianul Didi, dar Steaua a revenit după pauză: a egalat prin Leandro Tatu (49) şi a marcat golul victoriei prin Mihai Costea (67).

"Sper ca prin acest gol să se uite tot ce a fost rău în privinţa mea, să joc meci de meci şi să ajut echipa. În 2012 practic nu am existat, am jucat doar vreo 5 minute. Le-am dat peste nas unora care mă contestau", a declarat Costea .

În urma acestui rezultat, Steaua a urcat pe locul secund în clasament și s-a apropiat la doar trei puncte de liderul CFR Cluj.

În celelalte partide disputate sâmbătă, Astra a bătut Sportul Studențesc în deplasare cu 4-0, iar Pandurii s-au impus pe teren propriu în fața FCM Târgu Mureș, scor 2-0.