Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Oţelul Galaţi a învins cu 2-0 pe Concodia Chiajna, în etapa a 25-a din Liga I

Oţelul Galaţi a învins cu 2-0 pe Concodia Chiajna, în etapa a 25-a din Liga I

de M.T.    |    28 Mar 2014   •   21:54

Oţelul Galaţi a obţinut o victorie extrem de importantă în lupta pentru evitarea retrogradării, impunându-se cu 2-0 pe teren propriu în faţa Concordiei Chiajna.

Campioana din 2011 a câştigat greu, ambele goluri fiind înscrise în ultimele 20 de minute ale partidei.

Astafei a deschis scorul în minutul 74, cu o lovitură de cap, în urma unei centrări a lui Zaharia, care, două minute mai târziu, a înscris la rândul său şi a stabilit rezultatul final.

Este prima înfrângere suferită de ilfoveni de când echipa a fost preluată de Marius Şumudică, în precedentele două runde, Concordia învingând cu 1-0 pe Pandurii Tg. Joi şi remizând cu Petrolul (0-0).

În urma succesului de astăzi, Oţelul de îndepărtează de zona periculoasă a clasamentului, ocupând poziţia a 12-a, cu 28 de puncte.

Într-o altă partidă disputată vineri, la Braşov, Corona a încheiat la egalitate cu Săgeata Năvodari, scor 0-0.