Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Oţelul Galaţi a învins pe Corona Braşov şi s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României

de M.T.    |    31 Oct 2013   •   19:09

Fără victorie de şapte etape în campionat, dar cu un antrenor nou, Constantin Schumacher, Oţelul Galaţi a reuşit să se califice în sferturile de finală ale Cupei României.

Campioana din 2011 a trecut pe teren propriu de Crorona Braşov, pe care a învins-o cu scorul de 2-1.

Ambele goluri ale gazdelor au fost marcate de Henrique, în timp ce Corona a punctat graţie autogolului lui Antunes.

Oţelul se alătură astfel celor de la Pandurii Tg. Jiu, FC Vaslui, Astra Giurgiu, Viitorul Constanţa şi Steaua, care au obţinut deja calificarea în sferturi.

Optimile de finală ale Cupei Românei se vor încheia joi, cu meciurile Dinamo - Chindia Târgovişte şi Rapid - Petrolul.