Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Oţelul Galaţi - Farul Constanţa 2-0. "Rechinii" rămân în ape periculoase

Oţelul Galaţi - Farul Constanţa 2-0. "Rechinii" rămân în ape periculoase

21 Apr 2009   •   20:11

Oţelul Galaţi a învins, marţi, pe teren propriu, cu 2-0, Farul Constanţa şi a urcat pe locul 10 în clasamentul Ligii I, cu 35 de puncte. De partea cealaltă, însă, constănţenii sunt ameninţaţi tot mai insistent de retrogradare, ei ocupând locul 15, cu 23 de puncte.

Prima repriză a consemnat câte o ocazie importantă pentru fiecare echipă, Jelev nimerind bara în minutul 5, în timp ce Pătraşcu a şutat de la 40 de metri puţin peste poarta gazdelor. Scorul a fost deschis după pauză, în minutul 54, când Iorga a primit o pasă de la Giurgiu, a pătruns în careu şi a şutat în diagonală, în dreapta lui Curcă. Rezultatul final a fost stabilit în minutul 70, când Ibeh a şutat de la 16 metri la firul ierbii şi a înscris după ce mingea a lovit mai întâi bara.

Au evoluat echipele:

Oţelul Galaţi: 12. Kolev - 3. Râpă, 16. Sârghi, 31. Jelev, 14. S. Ilie - 5. Bourceanu, 24. Avram (29. Giurgiu '46), 6. L. Iorga, 15. Ibeh - 7. Elek (11. Gado '57), 27. M. Pena (17. Tănasă '76). Antrenor: Petre Grigoraş.

Farul Constanţa: 1. G. Curcă - 77. Măţel, 6. Pahor, 4. Rastovaci, 17. G. Mendy - 7. Băcilă (14. Nanu '68), 23. Fl. Pătraşcu, 19. Ben Teekloh, 18. Cl. Voiculeţ - 13. Chico (9. Alibec '84), 10. Gerlem (8. Pantelie '61). Antrenor: Lucian Marinof.