Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Oţelul Galaţi revine pe primul loc după o victorie obţinută în inferioritate numerică

Sursa foto: Foto: gsp.ro
17 Oct 2010   •   17:05

Echipa Oţelul Galaţi a învins, duminică, pe teren propriu, scor 2-1 (0-1), formaţia Gloria Bistriţa, într-un meci din cadrul etapei a XI-a a Ligii I, informează Mediafax.

În minutul 20, Junior Moraes a transformat un penalti acordat pentru un fault al lui Sârghi asupra sa. Jucătorul Oţelului a fost eliminat de centralul Teodor Crăciunescu.

Echipa lui Dorinel Munteanu a egalat în minutul 67, prin Antal, cu un şut de la marginea careului mic, după ce Paraschiv i-a oprit mingea centrată de pe partea dreaptă de Râpă.

Viglianti a stabilit scorul final, în minutul 84, dintr-un penalti acordat pentru un fault al portarului Albuţ la Paraschiv.