Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Oţelul Galaţi - Universitatea Cluj, scor 2-0

Oţelul Galaţi - Universitatea Cluj, scor 2-0

Sursa foto: Foto: Mediafax
12 Mai 2012   •   22:59

Formaţia Oţelul Galaţi a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), echipa Universitatea Cluj, într-un meci din etapa a XXXII-a a Ligii I, informează Mediafax.

Antal a deschis scorul în minutul 24 după un şut reuşit din marginea careului de 16 metri, executat pe colţul lung. Cel de-al doilea gol a fost marcat de Pena în minutul 21 al reprizei secunde, din penalti. Lovitura de pedeapsă a fost acordată după ce Pena a fost faultat în careu.

Partida a fost arbitrată la centru de Sebastian Colţescu. La meci au asistat aproximativ 3.500 de spectatori, între care şi 15 fani clujeni.

Galeria Oţelului a părăsit stadionul cu câteva minute înainte de finalul jocului, după ce a strigat împotriva portarului Grahovac, iar restul publicului a reacţionat strigând împotriva sa.