Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Oţelul Galaţi - Universitatea Cluj, scor 3-0, în Liga I

Oţelul Galaţi - Universitatea Cluj, scor 3-0, în Liga I

Sursa foto: Foto: gsp.ro
19 Mar 2011   •   17:30
Echipa Oţelul Galaţi a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (1-0), formaţia Universitatea Cluj, în cadrul etapei a XXII-a a Ligii I, informează Mediafax.

Golurile au fost marcate de Paraschiv '23, Giurgiu '51 şi Râpă '70.

Oţelul a deschis scorul în minutul 23, prin Paraschiv, care a trimis un şut din interiorul careului la colţul lung, balonul lovind bara înainte de a intra în poartă.

Gălăţenii îşi măresc avantajul în minutul 51, când Giurgiu preia o centrare de pe partea dreaptă şi înscrie cu un vole de la aproximativ 24 de metri.

În minutul 67, antrenorul Ionuţ Badea a fost trimis în tribune, pentru proteste.

Scorul final, 3-0, e stabilit în minutul 70. Sălăgeanu a intrat în careu după un un-doi cu Pena, trimite în faţa porţii, iar Râpă împinge mingea în poarta goală din doi metri.

În minutul 71, Ascoli (Universitatea Cluj) a fost primit direct cartonaşul roşu, pentru că l-a lovit, la faza golului, pe Viglianti, fără minge.

La meci au asistat aproximativ 7.000 de spectatori, formaţia clujeană fiind susţinută numai de 10 fani.