Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Oţelul - Gaz Metan Mediaş 0-1. Gălăţenii au intrat în zona retrogradării

Oţelul - Gaz Metan Mediaş 0-1. Gălăţenii au intrat în zona retrogradării

Sursa foto: dorinel munteanu
19 Sep 2009   •   19:26

Oţelul întâlnea acasă pe Gaz Metan şi venea după o victorie mare, cu Dinamo pe Ştefan cel Mare. Cu toate acestea, elevii lui Dorinel Munteanu nu au confirmat valoarea, ei nreuşind să se impună în etapa a VII-a a Ligii 1.

Oaspeţii şi-au făcut jocul, iar prima repriză a adus numeroase ocazii de ambele părţi, fără a se reuşi însă a se înscrie.
În a doua repriză, gălăţenii au intrat mai motivaţi, fără a finaliza, iar ardelenii s-au bazat pe contraatacuri.
Răbdarea lor a fost răsplătită, iar în min 84, atacantul echipei din Mediaş, Bud, a înscris cu un şut din interiorul careului, după o pasă venită de pe partea stângă de la Pârvulescu.

Oţelul pică în zona retrogradarii, cu cele şapte puncte acumulate, în timp ce Gaz Metan Mediaş este deja la a treia victorie în acest campionat.

Oţelul: 12. Kolev - 3. Rîpă, 16. Sârghi, 31. Jelev, 14. S. Ilie - 29. Giurgiu, 26. Neagu - 7. L. Iorga (15. Ibeh '68), 30. G. Paraschiv, 5. Golocevac (23. Sălăgeanu '46) - 19. Nkongue (9. Axente '78). Antrenor: Dorinel Munteanu.

Gaz Metan Mediaş: 30. Buchta - 20. Nohai, 19. Lazăr, 15. Hoban, 23. Marovici (8. Buzean '46) - 21. Todea, 7. Kubala - 5. A. Munteanu (16. Zaharia '80), 27. Eric (3. M. Radu '84), 22. Pârvulescu - 10. Bud. Antrenor: Cristian Pustai.