Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Poli Timişoara învinge Oţelul Galaţi cu 2-0

Poli Timişoara învinge Oţelul Galaţi cu 2-0

Sursa foto: Foto: captura Digi TV
21 Noi 2010   •   22:30

Poli Timişoara a învins duminică liderul campionatului, Oţelul Galaţi, cu scorul de 2-0. Meciul din Liga I de fotbal a fost decis în a doua parte. Astfel, ambele goluri au fost marcate la o diferenţă de doar câteva minute. În minutul 75 Cisovsky a deschis scorul cu un şut din trei metri, sub transversala porţii. Trei minute mai târziu a fost stabilit scorul final, 2-0 pentru Poli Timişoara, mulţumită lui Nicolici, care a pătruns în careu şi a înscris cu un şut la colţul lung.

ECHIPELE DE START:

POLI TIMIŞOARA: Pantilimon - Helder, Cisovsky, Luchin, Sepsi - Alexa, Burcă, Tameş, Zicu - Axente, Goga

Rezerve: Taborda, Chiacu, Mera, Pătraş, Poparadu, Popovici, Nikolici

OŢELUL GALAŢI: Grahovac - Rîpă, Perendija, Sg. Costin, Sălăgeanu - Giurgiu, Neagu - Iorga, Viglianti, S. Ilie - Paraschiv

Rezerve: Brăneţ, Cojoc, Sîrghi, Filip, Pena, Antal, Ochiroşii