Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Steaua Bucureşti - Oţelul Galaţi, scor 2-1, în Liga I

Steaua Bucureşti - Oţelul Galaţi, scor 2-1, în Liga I

Sursa foto: Foto: Mediafax
02 Sep 2012   •   21:22

Echipa Steaua Bucureşti a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (2-1), formaţia Oţelul Galaţi, într-un meci din etapa a VII-a a Ligii I, informează Mediafax.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Rocha '3 şi Pintilii '8, în timp ce pentru oaspeţi a înscris Viglianti, în minutul 13.

Meciul a fost abitrat de centralul Cătălin Popa, secondat de asistenţii Sebastian Stoianov şi Vladimir Urzică.

Deşi a intenţionat să nu vină la stadion, fiind prezent la botezul fiului lui Cristian Borcea, Gigi Becali a ajuns totuşi la meci după fluierul de start al arbitrului Cătălin Popa. Becali nu a văzut cele două goluri marcate de Steaua.

Accidentat la cap într-un duel aerian cu Tănase în minutul 41, Gabriel Viglianti a fost nevoit să-şi schimbe tricoul plin de sânge. El a început meciul cu numărul 37 pe spate, iar din minutul 41 a jucat cu numărul 24.

Portarul Ciprian Tătăruşanu a fost fluierat în mai multe rânduri de suporterii stelişti. De asemenea, galeria formaţiei gazdă a scandat injurii la adresa preşedintelui LPF, Dumitru Dragomir.