Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Târgu Mureş ratează la mustaţă o victorie la Vaslui: scor 1-1

Târgu Mureş ratează la mustaţă o victorie la Vaslui: scor 1-1

30 Iul 2010   •   22:46

FC Vaslui a reuşit să salveze un punct în întâlnirea de pe teren propriu cu FCM Târgu Mureş, meciul dintre cele două formaţii, contând pentru etapa a doua, terminându-se cu scorul de 1-1.

În minutul 20, Dan Roman deschide scorul pentru oaspeţi cu un şut din doi metri, după o lovitură liberă executată de Casquero.

Formaţia gazdă reuşeşte să egaleze, scor 1-1, în minutul 90, când după o centrare a lui Campano de pe partea dreaptă, Gladstone trimite în dreapta portarului din patru metri.

Au evoluat echipele:
FC Vaslui: 1. Cerniauskas - 2. Campano, 3. Papp, 85. Gladstone, 6. Rivas - 23. Pavlovic - 10. Gerlem (8. Pancu '61), 18. L. Sânmărtean, 80. Wesley (4. Genchev '46), 11. Milislavljevic - 21. Bodipo (7. R. Neagu '76). Antrenor: Juan Ramon Lopez Caro.

FCM Târgu Mureş: 12. Dănălache - 20. Pop, 4. Cordoş, 6. Fl. Moldovan, 32. Topici - 25. Vagner, 10. Casquero (5. Onicaş '58), 19. Fl. Dan, 17. D. Roman - 14. Stere (7. Fl. Stângă '72), 9. Vancea (15. Edu '85). Antrenor: Adrian Falub.