Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Unirea Urziceni învinge FC Vaslui cu 2-1

Unirea Urziceni învinge FC Vaslui cu 2-1

Sursa foto: Foto: gsp.ro
29 Aug 2010   •   23:53

Unirea Urziceni a învins, duminică seară, FC Vaslui, cu scorul de 2-1, în cadrul unui meci din etapa a VI-a a Ligii I de fotbal. Gazdele au deschis scorul în minutul 24 de Maftei în urma unui corner executat de Frunză.

16 minute mai tărziu, arbitrul acordă penalty pentru Unirea, după un fault al lui Galamaz asupra lui Wesley. Valeriu Bordeanu a transformat lovitura de pedeapsă.

În minutul 88 este din nou penalty, de această dată pentru vasluieni, dupa un fault al portarului C. Grigore.

Cu câteva secunde înainte de finalul partidei, vasluienii au o ocazie imensă de egalare, însă Pouga nu reuşeşte să reia din faţa porţii.

Echipele de start:

FC Vaslui: Kuciak, Annang, Farkas, Papp, Milanov, R. Costin, Genchev, Wesley, Milisavljevici, Pouga, Adailton

Unirea Urziceni: C. Grigore, E. Nicu, Galamaz, Mehmedovici, Bordeanu, Onofraş, Brandan, Todoran, Maftei , S. Frunză, Bilaşco