Antena 3 CNN Sport Alte sporturi Handbal CSM București și-a aflat adversara din „sferturile” Ligii Campionilor. Când se vor disputa cele două meciuri

CSM București va juca în sferturile de finală ale Ligii Campionilor cu Metz Handball, după ce româncele au terminat grupa a II-a principală pe locul 4.

Astfel, „tigroaicele” se vor duela cu liderul grupei I.

În grupa a II-a, CSM București a fost depășită în lupta pentru locul 3 de FTC Budapesta, după ce unguroaicele s-au impus cu Krim Ljubljana, scor 31-27.

Partida tur dintre CSM București și Metz se va disputa în perioada 5- 7 aprilie, la o dată exactă ce urmează să fie stabilită. Returul va avea loc o săptămână mai târziu în Franța.

Turneul Final Four va avea loc, din nou, la Budapesta, în 11-12 mai 2019. Actuala deținătoare a trofeului Ligii Campionilor e Gyor ETO.

CSM București a câștigat competiția în 2016, iar în 2017 a obținut medalia de bronz, transmite gsp.ro.