Scurgere de gaz majoră într-un bloc cu șase scări din București: Toți locatarii au fost evacuați
Publicat acum 7 ore si 57 minute
Două persoane și-au pierdut viața în urma unui incendiu izbucnit în holul casei lor.
În momentul în care au ajuns primele echipaje la fața locului au constatat că incendiul se manifesta într-un hol al locuinței, o cameră de locuit și o baie.
Au găsit 2 persoane prăbușite în hol, cel mai probabil intoxicate cu fum.
La locul evenimentului au fost alocate echipaje din cadrul ISU Dolj, Garda de Intervenție Bechet și ISU Olt, cu autospeciale de stingere și un echipaj SMURD.
Pompierii au reușit să lichideze incendiul.
Se pare că totul a pornit de la un scurtcircuit electric la un boiler pe care cei doi soți îl aveau amplasat în baie.
Se continuă cercetările pentru a se stabili exact ce s-a întâmplat.