Un ministru israelian al Justiţiei, pentru prima dată în România, după 20 de ani. Despre ce a discutat cu Cătălin Predoiu
Publicat acum 10 ore si 43 minute
Curtea de Apel Ploieşti a decis rejudecarea procesului intentat de Laura Codruţa Kovesi jurnaliştilor de la Antena 3, în urma căruia realizatorii emisiunii Sinteza Zilei au fost obligaţi să plătească suma de 300 000 de lei fostei şefe a DNA.
În iunie 2014, Laura Codruţa Kovesi a dat în judecată Antena 3 şi Sinteza Zilei pentru că au acuzat-o că muşamalizează ancheta în dosarul care îi viza pe Bercea Mondial şi pe Mircea Băsescu.
Contestaţia jurnaliştilor Antena 3 a fost acceptată în ciuda faptului că avocata Laurei Codruţa Kovesi a atacat-o pe motiv că ar fi fost depusă cu întârziere.