Antena 3 CNN Sport Alte sporturi Handbal CSM București s-a calificat în sferturile Ligii Campionilor, după ce a trecut de Kristiansand

CSM Bucureşti s-a impus în faţa celor de la Kristiansand, cu scorul 28-22, și s-a calificat în sferturile Ligii Campionilor la handbal feminin.

07 Mar 2020   •   22:08

În prima repriză a partidei, CSM s-a impus cu 12-11. ”Tigroaicele” căpătaseră un avantaj de 3 goluri în prima parte a jocului.

În a doua repriză, CSM Bucureşti a căpătat un avantaj de 8 puncte, însă partida s-a încheiat la diferenţă de 6 goluri.

În clasamentul Grupei 1 din Liga Campionilor, CSM Bucureşti se poziţionează pe locul 4, cu 11 puncte. Bucureştencele au avansat în sferturile Ligii Campionilor unde se vor duela cu campioana en-titre Gyor.

(sursa: Mediafax)