Antena 3 CNN Sport Alte sporturi Handbal Dunărea Brăila a învins cu 37-16 ZRK Vardar, iar accesul în optimile Cupei Cupelor a devenit o formalitate

07 Noi 2009   •   16:57

Dunărea Brăila s-a distrat în prima manşă a turului trei din Cupa Cupelor, învingând, pe teren propriu, formaţia macedoneană ZRK Vardar Osiguruvanje cu scorul de 37-16.

Echipa brăileană a dominat partida de la un capăt la altul şi a condus cu 22-8 la pauză, în final reuşind să se distanţeze la 21 de goluri.

Partida retur va avea loc duminică, tot la Brăila, de la ora 11.00, conform înţelegerii dintre cele două cluburi, dar va fi o formalitate în cursa Dunării pentru calificarea în optimi, datorită diferenţei din tur.

Tragerea la sorţi a meciurilor din optimile de finală va avea loc pe 10 noiembrie.