Antena 3 CNN Sport Alte sporturi Handbal Handbal: România-Danemarca 28-22. Debut excelent pentru fetele lui Radu Voina

Handbal: România-Danemarca 28-22. Debut excelent pentru fetele lui Radu Voina

Sursa foto: handbal feminin
23 Sep 2009   •   10:31

România a debutat excelent la GF World Cup din Danemarca, Cucdouă luni înainte de Campionatul Mondial din China, trecând de ţara gazdă cu 28-22.
"Tricolorele" au revnit după ce au fost conduse în debutul meciului şi la pauză conduceau cu 14-11.
Ulterior, acestea au menţinut avantajul, dar după ce au reuşit un 18-14 au fost egalate la 19. Ultimele 15 minute au aparţinut în totalitate româncelor. În final a fost 28-22, o victorie clară, care trimite România în postura de favorită a grupei, mai ales că Rusia a pierdut ieri primul meci cu Suedia, 23-25!
?Un meci bun făcut de fete, îndeosebi în faza de apărare. Am făcut însă şi multe greşeli, dar sperăm să le eliminăm în următoarele meciuri. Vreau acum să batem Rusia?, a
Miercuri, România va juca contra Rusiei, un succes ducându-le în semifinale.